Wiosła w dłoń! Czas na spływ kajakowy

 

Kajaki i wiosła do rekreacyjnego pływania - zdjęcie z góry.

Kajaki i wiosła do rekreacyjnego pływania.

Spływy kajakowe to coraz popularniejsza forma spędzania urlopu i wakacji. Coraz więcej ludzi chwyta za wiosła całymi rodzinami – zresztą nie bez przyczyny mówi się, że wspólne pasje łączą, w przypadku rodziców i dzieci to też działa. Z tego trendu bardzo cieszą się twórcy kajakowcy.pl/wiosla-kajakowe – serwisu internetowego oraz sklepu przeznaczonego dla miłośników kajakarstwa. Jak zaobserwowali, z roku na rok coraz lepiej w ich sklepie sprzedają się kajaki, wiosła i inne akcesoria, które mogą być przydatne podczas uprawiania turystyki wodnej. Coraz więcej osób pyta też, gdzie w Polsce warto udać się na spływ kajakowy.
No właśnie, jeśli już zdecydujesz się na to, że ty też chcesz wziąć w dłoń wiosła i popłynąć to masz szczęście – mieszkasz w kraju, który słynie w Europie z pięknych tras kajakowych. Jakieś przykłady? Na przykład rzeka Biebrza, albo trasa przez Czarną Hańczę, która jest jednym z najpopularniejszych szlaków kajakowych w Polce. A może wolisz użyć wioseł, by poznać malowniczą Suwalszczyznę? Szlak przez dolinę Rospudy sprawia, że aż się chce sięgnąć po wiosła, by pokonać tę wyjątkową trasę.

 

 

Jeśli leniwe spływy turystyczne już cię nudzą, kajaki występują tez w wersji ekstremalnej. W rwących górskich potokach możesz naprawdę zaszaleć, choć oczywiście potrzebujesz innego sprzętu takiego jak kajaki i wiosła niż do rekreacyjnego pływania po zwykłych rzekach. Jednak każda z tych aktywności ma swój urok.