Hotelowy ogród

 

Ogród w stylu nowoczesnym to popularny sposób urządzania przestrzeni zielonej wokół hotelu czy pensjonatu.

 

 

Charakterystyka stylu nowoczesnego

 

Styl nowoczesny cechuje się przede wszystkim minimalizmem roślin i barw. Wśród przeważającej kolorystyki wymienia się zieleń oraz biel. Wszelkie ciągi komunikacyjne jak ścieżki prowadzące do hotelowego lobby wykonane są z materiałów takich jak żwir, beton czy szary kamień. Natomiast elementy dekoracji w postaci barierek przy mebli to w dużym stopniu metal, stal czy szkło. Kolejnymi wyznacznikami takiego minimalistycznego charakteru nowoczesnych ogrodów stają się również geometryczne kształty oraz zachowanie pełnej symetrii. W dopracowaniu odpowiednich proporcji roślin, mebli i innych elementów konstrukcyjnych takiego hotelowego ogrodu pomagają doświadczeni architekci krajobrazów, których można znaleźć tutaj – http://newgardenstyle.pl/projekty-modulowe/.

 

 

Czym jest projektowanie modułowe

 

Otóż jest to jedna z technik aranżacji ogrodów. Zadaniem takiego projektowania jest skuteczne porządkowanie oraz usystematyzowanie przestrzeni. W przypadku ogrodów i terenów zielonych znajdujących się wokół obiektu hotelowego taka technika projektowa wydaje się trafionym pomysłem. Moduł opiera się na wyznaczaniu odpowiednich proporcji i relacji między elementami składowymi kompozycji. W ten sposób sieć hoteli może pozwolić sobie na podobne urządzenie przestrzeni wokół poszczególnych budynków.

 

 

Ogród jako wizytówka hotelu

 

O standardach hotelowych decyduje wiele czynników. Wśród tych najistotniejszych wymienia się przede wszystkim jakość oferowanych usług, wyposażenie apartamentów oraz lokalizację. Coraz częściej goście hotelowi zwracają także uwagę na walory estetyczne całego obiektu hotelowego. W szczególności w sezonie wiosennym, elewacja jak i tereny zielone wokół hotelu stają się wizytówką danego obiektu turystycznego. Zadany ogród w znacznym stopniu podnosi wartość estetyczną hotelu.

 

Na klasę hotelu i co za tym idzie jakość pobytu wpływa między innymi widok z okien. Dlatego, jeśli mamy do czynienia z dobrym hotelem, to budynek powinien znajdować się w otoczeniu pięknego i zadbanego ogrodu. Wśród wyznaczników takiego profesjonalnie zaprojektowanego ogrodu hotelowego znajdują się między innymi duże przestrzenie. Co więcej w składzie elementów wystroju takich terenów zielonych powinny znaleźć się między innymi stawy czy chociażby oczka wodne. Do tego koniecznym elementem jest także część parkowa, w której nie może zabraknąć ozdobnych drzew, krzewów oraz kwiatów. Mile widziane są również liczne udogodnienia i atrakcje dla gości hotelowych w postaci wyznaczenia miejsca na ognisko, grill z ogrodowymi stołami czy trasy spacerowe z ławkami. Hotelowy ogród to w końcu miejsce, gdzie goście mogą spokojnie odpocząć lub oddać się rozrywce.

 

 

Fachowe wsparcie architekta krajobrazu pozwoli dopasować rodzaj ogrodu do charakteru obiektu hotelowego oraz do otaczającego go krajobrazu. Podczas projektowaniu takich terenów zielonych niezbędna okazuje się między innymi wiedza z zakresu doboru gatunków drzew i krzewów, które uzależnione są między innymi od rodzaju podłoża, nawodnienia czy kierunku świata. Konieczne podczas takich prac projektowych okazuje się również wyznaczenie odpowiedniego miejsca na strefę wypoczynku dla gości, wybór oświetlenia ogrodu oraz dopilnowanie spójnej wizji estetycznej z naturalnym otoczeniem oraz elewacją hotelu. Celem hotelarzy jest osiągniecie spójnej kompozycji estetycznej, dzięki której obiekt będzie pozytywnie oceniany przez turystów.