Hotele nad Jeziorem Rożnowskim

Nocleg jednocześnie w górach i nad jeziorem

Jezioro Rożnowskie to sztuczny zbiornik wodny w Małopolsce, który wybudowano na potrzeby elektrowni. Jest to malowniczo położony zalew na Dunajcu, który z jednej strony otaczają wzniesienia Beskidu Wyspowego, zaś z drugiej podziwiać można Pogórze Rożnowskie. Nocleg w tym miejscu jest jak upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu, jednocześnie można oddawać się tam rozrywkom wodnym, jak i górskim wędrówką. Zdecydowanie jest to miejsce godne polecenia, wybierając się tam, warto pomyśleć nad noclegami w:

  • Hotel Heron w Siennej – to zdecydowanie miejsce dla miłośników luksus, położony w miejscowości Sienna koło Nowego Sącza, hotel może poszczycić się pięciom gwiazdkami. Jest to, więc okazja do spędzenia urlopu w najwyższym standardzie. Heron z angielskiego oznacza Czaplę, która jak przekonają się, Ci którzy zechcą spędzić tam noc, jest motywem przewodnim dla całego hotelu.

  • Kompleks Dworsko-Parkowy I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej to doskonała okazja do noclegu w miejscu, które było niegdyś dworkiem szlacheckim zbudowanym w stylu secesyjnym. Nocleg tutaj to nie tylko miejsce do spania, to również możliwość obejrzenia wystawy pamiątek po Ignacym Janie Paderewskim oraz wybrania się na spacer po wspaniałym kompleksie parkowym oraz parku krajobrazowym położonym nieopodal. Co prawda Kąśna położona koło Ciężkowic to nie nocleg nad samym jeziorem rożnowskim, ale odległość między tymi dwoma obiektami jest niewielka.

  • Pensjonat Cztery Pliszki w Gródku nad Dunajcem – ten pensjonat to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą przebywać jak najbliżej wody przez cały czas. Cztery Pliszki im to zapewnią, a ponadto goście mają do dyspozycji bilard, jacuzzi, saunę, bibliotekę z kominkiem oraz ogródek z grillem. Pensjonat oferuje miejsca w pokojach dwu, cztero i sześcioosobowych – może to być wobec tego doskonałe miejsce na spędzenie urlopu z paczką przyjaciół.

To tylko niewielki skrawek miejsc noclegowych jakie można znaleźć w okolicach zalewu Rożnowskiego, jest to miejsce popularne przez co jego oferta turystyczna rozszerza się z roku na rok.