Hotele nad Jeziorem Łebsko

Wczasy w Parku Narodowym

Jezioro Łebsko położone jest na wybrzeżu Słowińskim w województwie pomorskim i jest częścią Słowińskiego Parku Narodowego oraz rezerwatu biosfery UNESCO. Łebsko to trzecie co do wielkości jezioro w Polsce. Jezioro udostępnione zostało wędkarzom, odbywają się również rejsy pasażerskie po zbiorniku. Chcąc spędzić urlop nad tym jeziorem warto zawitać do:

  1. Rezydencja Nad Jeziorem Łebsko położona jest w miejscowości Żamowska, obiekt znajduje się 500 m od Słowińskiego Parku Narodowego a zarazem od jeziora oraz 4 km od piaszczystych plaż Łeby. Z okien Rezydencji rozciąga się widok na wydmy. W hotelu znajduje się szesnaście pokoi dwu i trzyosobowych. W cenę hotelu wliczone jest jednorazowe wypożyczenie rowerów, obiekt umożliwia także wypożyczenie łodzi i wioseł. Pokoje w hotelu wyposażone są w łazienkę, aneks kuchenny, sejf, telewizor z płaskim kineskopem, dostęp do WIFI i telewizji satelitarnej.

  2. Apartament Verde w Żarnowskiej, to wybór dla osób ceniących sobie swobodę, jest to też dobre rozwiązanie dla grupy znajomych. Apartament przeznaczony jest maksymalnie dla sześciu osób, posiada 4 miejsca noclegowe w dolnej kondygnacji oraz dwa na poddaszu, położony na zamkniętym osiedlu, gdzie do dyspozycji gości pozostaje basen, kort tenisowy, boisko do siatkówki. Od Łeby apartament dzieli 4 km, w pobliżu Jeziora Łebsko.

  3. Leniwa Przystań to kolejny obiekt, na który warto zwrócić uwagę, położony jest w miejscowości Smołdziński Las i zapewnia gościom wspaniałą lokalizację, do plaży bowiem z pensjonatu jest zaledwie 2,5 km a jeszcze bliżej do Jezior Łabsko i Gardno, nieopodal znajdują się także ruchome wydmy, góra Rowokół czy skansen wsi słowiańskiej. Obiekt udostępnia gościom saunę, billard, boisko do koszykówki i siatkówki oraz możliwość zorganizowania grilla, dba również o najmłodszych gości, dla których przewidziano odpowiednie porcje posiłków, trampolinę i piaskownicę.

Powyżej przedstawiono miejsca noclegowe poza Łebą, ale nocleg w tym mieście z jednej strony daje możliwość spędzenia czasu nad jeziorem Łebsko, z drugiej dostęp do plaży, to również może się okazać ciekawą propozycją.