Hotele na Mazurach

Historia i nowoczesność

Słowiańska wioska, średniowieczny zamek i luksusowy hotel – wszystko to można spotkać na Mazurach, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. Dziś podpowiadamy miejsca, w których warto się zatrzymać będąc na Mazurach.

Luksusowo na Mazurach

Chcąc spędzić czas w luksusowych warunkach warto zarezerwować pokój w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Jest to jedna z nielicznych polskich sieci hotelowych o wysokim standardzie. Hotel Gołębiewski na Mazurach może poszczycić się czterema gwiazdkami. W ramach noclegu tam goście otrzymują możliwość skorzystania z parku wodnego Tropikana oraz zabiegów SPA. Hotel jest też bardzo dobrze przygotowany na pobyt dzieci. Tym co doceniają liczni goście jest wielkość i przestronność pokojów, urządzonych elegancko i z klasą. Hotele Gołębiewski można spotkać także w Białymstoku, Wiśle i Karpaczu.

Średniowieczna komnata

Zamek Ryn to zdecydowanie doskonała propozycja, dla tych którzy chcieliby się poczuć jak w bajce lub jak dawni szlachcice. XIV – wieczny zamek został zaadaptowany na czterogwiazdkowy hotel.

Pokoje luksusowe i eleganckie, choć należy pamiętać, że są to średniowieczne komnaty, więc ułożenie okien jest nieco inne od tego, do którego nawykliśmy.

Tym co zachwyca są SPA i basen, które zostały ulokowane w piwnicach zamku, kąpiel w tamtejszym basenie na niejednym z gości robi niesamowite wrażenie. Dodatkowo można wziąć udział w biesiadach na dziedzińcu, gdzie królują stroje z dawnych czasów.

Słowiańska wioska

Galindia to malowniczo położona pogańska wioska – w wiosce natomiast mieści się pensjonat, w którym można spędzić czas w wygodnych pokojach. To czym pensjonat się wyróżnia to wspaniały widok na jezioro Bełdany, nad którym Galindia jest położona. W samej wiosce znajduje się natomiast park prastarych (stylizowanych na prastare) rzeźb pogańskich, gdzie wraz z właścicielami osady można poszukać śladów istnienia tajemniczego, słowiańskiego plemienia Galindów. Rzecz absolutnie porywająca zwłaszcza dla fanów przygód, tajemnic i historycznych klimatów.