Dlaczego warto wybrać hotel nad rzeką?

Rzeka zamiast autostrady

Szlaki rzeczne przez wieki służyły ludzkości do przemieszczania się oraz szybszego niż droga lądowa transportu towarów. Rzeki były niegdyś istotnymi szlakami komunikacyjnymi, dziś również można wykorzystać ten fakt i zafundować sobie zwiedzanie różnych regionów Polski z pokładu łodzi lub kajaka. Wiele regionów przygotowało bowiem oferty dla turystów wodny, w których wytyczono szlaki zwiedzania regionu rzekami, określają one między innymi maksymalne zanurzenie jakie może mieć łódź poruszająca się na danym odcinku oraz miejsca atrakcyjne turystycznie, które warto odwiedzić. Władze regionalne starają się coraz lepiej dbać o szlaki wodne, dzięki temu podróżowanie rzekami jest obecnie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze niż było onegdaj.

Wielu taka podróż kojarzy się z koniecznością nocowania pod namiotem, nie wszyscy jednak lubią w taki sposób nocować, właśnie dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się rezerwacja hotelu nad rzeką. Wyznaczając trasę podróży, możemy każdego dnia wybrać nocleg w innym hotelu, dzięki temu zyskujemy porównanie co do oferowanych przez nich usług, zwiedzamy nowe miejsca, a przy okazji korzystamy z noclegu w komfortowych warunkach, gdzie do dyspozycji mamy wygodne łóżko i ciepły prysznic. Od rzeki zaś dzieli nas nieduży odcinek, dlatego nie mamy kłopotu z cumowaniem czy dostaniem się na nią rankiem.

Hotele nad rzekami często udostępniają gościom możliwość wynajęcia łodzi wioślarskiej czy kajaka, dzięki temu spędzając urlop nad rzeką możemy wykorzystać ją jako szlak komunikacyjny i popłynąć do miejsc, które warto odwiedzić. Zamiast podróżować samochodem czy rowerem możemy to zrobić w sposób nieszablonowy, który miłośnikom wody z pewnością przypadnie do gustu.

Hotele również często oferują odbiór kajaków w określonym punkcie, dlatego jeśli będziemy zmęczeni możemy oddać łódź i do obiektu powrócić samochodem lub innym środkiem komunikacji. Jeśli sam hotel nie udostępnia takiej możliwości warto poszukać w okolicy firm, które zajmują się wynajmem kajaków – na pewno niejedna taka się znajdzie.